Wdrożenie działań restrukturyzacyjnych
Czyli jak oddłużyć firmę, jak oddłużyć gospodarstwo rolne?
postępowanie mające na celu umożliwienie spłaty zobowiązań w drodze zawarcia porozumienia z wierzycielami. Zakłada wypracowanie pewnego konsensusu pomiędzy zabezpieczeniem słusznych praw wierzycieli a przywróceniem płynności finansowej przedsiębiorcy. Tę kwestię reguluje ustawa z dnia 15 maja 2015 r. – prawo restrukturyzacyjne
- forma pomocy publiczno-prawnej skierowana do Przedsiębiorców borykających się z utratą płynności finansowej, zatorami płatniczymi, trudnościami w regulowaniu zobowiązań
- postępowanie mające na celu umożliwienie niezakłóconego funkcjonowania firmy (bez widma egzekucji, bez konieczności zamknięcia działalności)
- zawarcie porozumienia z wierzycielami – zmiana aktualnie obowiązujących umów i harmonogramów spłat (możliwe częściowe umorzenia/wydłużenie okresu spłat/ wprowadzenie karencji)
Postępowanie restrukturyzacyjne może być prowadzone wobec przedsiębiorców niewypłacalnych bądź zagrożonych niewypłacalnością.
Domniemywa się, że dłużnik utracił zdolność wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych, jeśli opóźnienie przekracza 3 miesiące.
Za niewypłacalną uznaje się również osobę prawną bądź jednostkę organizacyjną, której zobowiązania pieniężne przekraczają wartość majątku, a stan ten utrzymuje się przez okres przekraczający 24 miesiące.
Korzyści płynące dla Klienta w tym zakresie, to przede wszystkim:
- uproszczona i szybka forma postępowania , pozwalająca otworzyć postępowanie od momentu podpisania umowy z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym i obwieszczenie w sądowym systemie KRZ – to zajmuje tylko tydzień.
- możliwość uzyskania znacznej redukcji zobowiązań klienta w tym odsetek, ewentualnych kosztów sądowych i komorniczych. Możliwa redukcja nawet o 30%
- karencja oraz wydłużenie terminów spłaty zobowiązań (do 10 lat) – nowy harmonogram spłat, nowa historia kredytowa
- wstrzymanie egzekucji komorniczych oraz zawieszenie już prowadzonych – natychmiastowo w tydzień po podpisaniu umowy.
- ochrona przed wypowiedzeniem umów kredytowych/ pożyczkowych/ najmu w trakcie trwania postępowania – kredyty nie są wypowiedziane, banki nie naliczają dodatkowych kosztów!
Kto może starać się o przyśpieszone postępowanie układowe?
- Każda forma prowadzenia działalności, nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa, ilość zatrudnionych osób, obroty, postępowanie to jest przeznaczone także dla osób prowadzących gospodarstwo rolne
- Zobowiązania, które są trudne do spłaty, którego zaległości finansowe przekraczają 400 000 złotych i nie chodzi tutaj o przeterminowane płatności, a o wszystkie zobowiązania łącznie, razem także z kredytami płaconymi na bieżąco. Nie ma górnej granicy, im większe zobowiązania, tym większa korzyść dla przedsiębiorcy!
- Chęci. Psychologiczna bariera do skorzystania z nowej formy pomocy od Państwa. Postępowanie układowe to jeden krok przed upadłością firmy, dla każdego kolejna pożyczka wydaje się być prostszym rozwiązaniem.
Dlaczego warto się umówić na spotkanie?
Spotkanie z doradcą VINDICO jest niezobowiązujące. Podczas rozmowy nasz pracownik ocenia problem i wskazuje dostępne rozwiązania, z których można skorzystać. W swoim portfelu posiadamy rozwiązania niestandardowe, których znajomość pozwala nam pomóc przywrócić płynność finansową.
W przypadku ewentualnych pytań z Państwa strony zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.
W sytuacji nadmiernie skomplikowanych proponujemy pomoc w sporządzeniu wniosku o sanację i reprezentacja we właściwym Sądzie.
Wykaz prowadzonych przez VINDICO postępowań restrukturyzacyjnych znajdziecie Państwo tutaj.