× Zaloguj się menu: Start Postępowania Oferta Aktualności Wiedza O nas Kontakt

Obsługa Prawna firm:

Poprzez naszych Radców Prawnych świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych. Zakres usług świadczonych przez firmę obejmuje przede wszystkim:

 • Bieżące konsultacje i porady prawne
  Przy prowadzeniu działalności gospodarczej lub spółki warto zadbać o niezbędne formalności oraz zachowanie przepisów prawnych. Dzięki skorzystaniu z obsługi prawnej możesz mieć pewność, że realizowane działania nie naruszają norm, a przy tym nie narażają Cię na groźne konsekwencje. W ten sposób ochronisz zarówno siebie, jak i prowadzone przedsiębiorstwo. Porady prawne mogą dotyczyć zarówno prawa gospodarczego, handlowego, jak i pracy – co jest szczególnie istotne u firm zatrudniających pracowników.
 • Doradztwo w zakresie upadłości i restrukturyzacji firmy
  Problemy z płynnością finansową oraz zaleganie wierzycielom to trudna sytuacja. Warto jednak wtedy przezwyciężyć barierę wstydu i zdecydować się na doradztwo prawne dla firm w zakresie upadłości oraz restrukturyzacji. W ten sposób możesz uzyskać klarowną informację co do możliwości, jakie są dostępne oraz ich plusów i minusów. Poprawnie przeprowadzona restrukturyzacja podmiotu pozwala na wynegocjowanie atrakcyjniejszych warunków uregulowania zadłużenia, poprzez zredukowanie części odsetek oraz wydłużenia harmonogramu spłaty rat. W ten sposób podmiot ma szansę na wyjście z zadłużenia, gdyż obniża się miesięczna wysokość wierzytelności. Do tego następuje także ochrona dłużnika oraz zawieszenie egzekucji komorniczych. W ramach procesu restrukturyzacyjnego wdrażane są także działania optymalizacyjne w zakresie produkcji, zatrudnienia oraz majątku przedsiębiorstwa. Udana restrukturyzacja daje możliwość nadal kontynuowania biznesu oraz zarabiania. Dzięki odpowiednio opracowanym działaniom przedsiębiorca ma większą szansę na uniknięcie sytuacji, która spowodowała kryzys wypłacalności.
 • Analizę sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych
  Zastanawiasz się przed podjęciem współpracy z danym podmiotem gospodarczym? Pomocne może się okazać doradztwo prawne dla firm i spółek, w ramach którego zyskasz rzetelną analizę sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych.
 • Sporządzanie opinii prawnych przez doświadczonych prawników
  Sprawne prowadzenia przedsiębiorstwa wymaga działań zgodnych z przepisami prawa, zarówno cywilnego, jak i pracy czy skarbowego. W sytuacjach budzących wątpliwości możesz uzyskać opinię prawną, dzięki której łatwiej zadecydujesz o następnym kroku firmy.
 • Zastępstwo prawne i procesowe w postępowaniach przed sądami, organami egzekucyjnymi, administracji państwowej i publicznej, w tym organami skarbowymi
  Zastępstwo procesowe jest niezwykle przydatne, a przy tym pozwala na zaoszczędzenie stresu oraz czasu związanego z postępowaniami przed organami państwowymi. Profesjonalna reprezentacja pozwoli również na ochronę interesu podmiotu gospodarczego oraz zwiększenie szans na uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia.
 • Sporządzanie i opiniowanie umów oraz uczestniczenie w negocjacjach, przygotowywanie wniosków, porozumień, pism procesowych etc.
  Przy zawieraniu umów każdy zapis ma znaczenie. Dlatego, zanim zaakceptujesz kontrakt, skorzystaj z doradztwa prawnego dla firmy oraz profesjonalnego sporządzania i opiniowania dokumentów. W ten sposób możesz uniknąć podpisania umowy z niekorzystnymi zapisami dla przedsiębiorstwa.
 • Uczestnictwo i prowadzenie procesów przetargu, sprzedaży, fuzji i przejęć przedsiębiorstw
  Udział oraz prowadzenie przetargu, oraz sprzedaży wymaga dogłębnej wiedzy dotyczących wymogów formalnych i prawnych. Dlatego warto w tym zakresie zadbać o obsługę prawną dla spółki lub firmy. Dzięki temu zadbasz o legalność przebiegających procesów oraz odciążysz siebie i kadrę pracowniczą.

 

W naszym zespole posiadamy doświadczonych doradców restrukturyzacyjnych, którzy przeprowadzali już ponad sto przetargów lub aukcji. W związku z tym oferujemy profesjonalną pomoc w przeprowadzeniu procedury przetargowej – sprzedaży aktywów trudno sprzedawalnych. Współpracujemy również ze specjalistycznymi domami aukcyjnymi.

Oferujemy analizę prawną sprzedawanych nieruchomości lub ruchomości oraz pomoc w przeprowadzeniu całej transakcji.

Doradzamy m.in. w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego, upadłościowego, a także finansowego, administracyjnego i prawa pracy jak również prawa konkurencji i ochrony konsumentów, własności intelektualnej a także ochrony danych osobowych. Posiadamy również doświadczenie w sporach z bankami.

 


Przekształcenia, fuzje:

W zakresie usług oferujemy doradztwo w przekształceniach podmiotów, a w szczególności korzystne przekształcenia w zakresie opodatkowania. Specjalizujemy się w przekształceniu spółek kapitałowych w osobowe, w tym również w spółkę komandytową. Takie rozwiązanie pozwalają uniknąć podwójnego opodatkowania, tak ja to ma miejsce w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością ( CIT i podatek od dywidendy ). Jednocześnie taka forma umożliwia uniknięcia odpowiedzialności osobistej przez niektórych wspólników, tak jak to ma miejsce w przypadku spółek osobowych. Aby dowiedzieć się więcej o takiej formie prowadzenia działalności gospodarczej skorzystaj z formularza kontaktowego.


 

Obsługa prawna dla firm w Warszawie – dlaczego warto o nią zadbać?

Obecnie na rynku jest wiele sytuacji, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla przedsiębiorstwa. Nieuczciwy kontrahent, nagłe załamanie popytu, problemy z płynnością finansową czy niedopilnowanie niezbędnych formalności mogą doprowadzić firmę do głębokiego kryzysu, a nawet zagrożenia wypłacalności. Dlatego warto zadbać o współpracę zapewniająca obsługę prawną dla firm. W ramach takich usług przedsiębiorca może zyskać wsparcie w kwestiach prawnych, prawnoskarbowych. Korzystając z doradztwa prawnego, ułatwisz sobie zarządzanie oraz prowadzenie firmy, a przy tym będziesz mieć większą świadomość co do zapisów zawartych w umowach, kontraktach oraz dokumentach. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą być przygotowani zarówno na dobre zdarzenia biznesowe, jak i wyzwania związane z prowadzeniem podmiotu gospodarczego. Do tego dzięki wsparciu prawnemu możliwe jest uniknięcie niekorzystnych sytuacji dla firmy, takich jak podwójne opodatkowanie, kara za niedopełnienie przepisów prawnych czy podpisanie umowy z negatywnymi zapisami.

Chcesz podpisać umowę z doradcą restrukturyzacyjnym?

Przedsiębiorco, zastanawiasz się, czy Twój biznes przetrwa obecnie panujący kryzys? Zwiększające się koszty prowadzenia działalności sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy na spłatę swoich kredytów? Jeśli twoje zobowiązania przekraczają 500 tys zł i chcesz zmniejszyć swoje raty już dziś skontaktuj się z doradcą restrukturyzacyjnym i porozmawiaj o negocjacjach z wierzycielami i zawarciu układu na możliwych warunkach. Zadzwoń pod numer 22 123 82 50 i porozmawiaj z doradcą restrukturyzacyjnym.

 

Zapewniamy kompleksową pomoc w restrukturyzacji firmy.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, to ratunek dla przedsiębiorstwa w kryzysie bez postanowienia sądu

 

 

Sprawdź także: 

Co jest potrzebne przy upadłości konsumenckiej?

 

Restrukturyzacja – korzyści dla zadłużonego przedsiębiorcy

Porozmawiaj
z konsultantem
i wybierz odpowiednią ofertę

Szybki kontakt
System DEBITUM
Portal E-SYNDYK
Portal SYNDYKAUKCJE.PL