× Zaloguj się menu: Start Postępowania Oferta Aktualności Wiedza O nas Kontakt

Porozmawiaj
z konsultantem
i wybierz odpowiednią ofertę

Szybki kontakt

Po pierwsze spotkanie z doradcą restrukturyzacyjnym trzeba potraktować, jako pierwszy krok, aby wyjść z problemów finansowych i poznać możliwości, jakie daje obecnie prawo restrukturyzacyjne oraz… upadłościowe!.  Spotkanie i konsultacja z naszym przedstawicielem nic nie kosztuje, a z uwagi na to, iż działamy na terenie  całej Polski jesteśmy w większości przypadków dotrzeć do Państwa siedziby na spotkanie.

Na spotkaniu zapoznajemy się z sytuacją klienta. Oczywiście od ręki nie jesteśmy w stanie podać recepty na wyjście z problemów, które najczęściej narastają całymi latami, ale ta wstępna konsultacja pozwala na opracowanie dalszego planu działania i podejmowanych kroków. Pozwala także powiedzieć czy otwarcie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego jest dla danego klienta możliwe i  jakie korzyści może uzyskać. Jesteśmy także w stanie wstępnie oszacować z jakimi kosztami będzie się to wiązało, ale i jakie są możliwości redukcji zobowiązań.

Rozmowa z Doradcą pozwala zasięgnąć opinii osoby doświadczonej, mających styczność z wieloma podmiotami mającymi różne kryzysowe sytuacje. Pamiętajmy, że często świeże spojrzenie z boku potrafi rozwiązać wiele problemów. Często klienci mają obawy, iż na pierwszym spotkaniu będą musieli zdradzać swoje tajemnice czyli m.in. to ile i komu zalegają, jaki majątek posiadają, jakie są nr ksiąg wieczystych itd.  W praktyce na początek wystarcza nam ogólna informacje o strukturze zadłużenia: czy wierzyciele to instytucje finansowe, banki, firmy leasingowe czy pożyczki prywatne. Oczywiście czym dokładniejsze informacje tym rozmowa może być bardziej konkretna. To trochę jak prowadzenie rozmowy z lekarzem i mówienie tylko o niektórych objawach choroby, a pominięcie innych. Czasami nasi potencjalni klienci mają przeświadczenie, że nikt nie wie o ich problemach, a w praktyce obwieszczanie o opisie i oszacowaniu nieruchomości wsi już w urzędzie gminy lub sądzie i jest to wiedza ogólnodostępna.

Pamiętajmy, iż długi to nie powód do wstydu. W dzisiejszym społeczeństwie każdy je posiada, a zadłużenie firm i społeczeństwa systematycznie wzrasta każdego roku. Jest to problem jak każdy inny, do którego rozwiązania ustawodawca przewidział lekarza w postaci doradcy restrukturyzacyjnego.

Gdy firma boryka się z problemami podatkowymi, to udajemy się do doradcy podatkowego, problem prawny kierujemy do adwokata itd. Rozwiązania tego typu funkcjonują w bardziej rozwiniętych gospodarkach kapitalistycznych od wielu lat. Podjęcie działań restrukturyzacyjnych jest także dobrze widziane przez wierzycieli, szczególnie tych dużych jak instytucje finansowe. Coraz częściej od naszych klientów słyszymy, iż radę aby skorzystać z usług doradcy restrukturyzacyjnego otrzymali w banku lub nawet od komornika. Proszę pamiętać, iż najgorsze dla każdego wierzyciela jest unikanie kontaktu, oszukiwanie iż się zapłaci, a faktycznie tych wpłat się nie robi. Istotą restrukturyzacji jest wypracowanie wspólnego rozwiązania problemu dłużnika i wierzyciela bez uniknięcia kosztownych i długotrwałych procedur w postaci egzekucji komorniczej lub upadłości.

Często nasi klienci widzą sposób na rozwiązanie swoich problemów poprzez zaciągnięcie kolejnej pożyczki lub kredytu. Rzeczywistość jest taka, iż krótkookresowo to polepsza sytuację i płynność, ale w dłuższej perspektywie staje przysłowiowym gwoździem do trumny i tylko zwiększa skalę problemów.

 


Dodano: 6 października 2021r.
Tagi: sotkanie z doradcą restrukturyzacyjnym, długi, zadłużenie,

Porozmawiaj
z konsultantem
i wybierz odpowiednią ofertę

Szybki kontakt
System DEBITUM
Portal E-SYNDYK
Portal SYNDYKAUKCJE.PL