× Zaloguj się menu: Start Postępowania Oferta Aktualności Wiedza O nas Kontakt

„Biznes, bardziej niż jakiekolwiek inne zajęcie, polega na nieustannej kalkulacji, doskonaleniu się w sztuce przewidywania.”
~ Henry R. Luce

Powszechnie wiadomo, że ludzie uczą się na błędach.

Ale jak zapobiegać tym „bolesnym” błędom, które mogą zachwiać kondycją naszego przedsiębiorstwa?
Rada jest prosta – zasada ograniczonego zaufania.
Reguła, która ma odniesienie niemal w każdej dziedzinie życia, a w biznesie potrafi mieć ogromne znaczenie.
Niestety tylko niewielka część przedsiębiorców sprawdza zarówno przyszłych, jak i bieżących kontrahentów.
Weryfikacja partnera biznesowego trwa krótką chwilę, chwilę która może ochronić nie tylko nasz portfel, ale również zapewnić spokój psychiczny.

Wielokrotnie w naszej firmie spotykamy się z podejściem przedsiębiorców, kiedy to zgłasza się do nich nowy klient, zawierana jest transakcja na duże pieniądze, nasz klient wydaje towar/wykonuje usługę, ale wynagrodzenie nie wypływa na jego konto.
Dopiero gdy Klient zgłasza się do firmy windykacyjnej okazuje się, że kontrahent od dawna miał nieuregulowane zobowiązania, a w Internecie pojawiały się nieprzychylne opinie i ostrzeżenia.
Kolejny błąd to sytuacja, w której kontrahent przestaje opłacać faktury w terminie, ale przedsiębiorcy nadal czekają na wpłatę, zwodzeni kolejnymi wymówkami dłużnika – mija kolejny miesiąc, dwa, pół roku, rok… I nagle faktura jest bliska przedawnieniu, dłużnik zamyka firmę lub ogłasza upadłość, a odzyskanie pieniędzy graniczy z cudem.

W sytuacji gdy w firmie nie ma czasu, ani możliwości sprawdzenia kontrahenta, gdyż np. nie macie Państwo wykupionego dostępu do płatnych rejestrów dłużników, na rynku istnieje szereg firm windykacyjnych, które w swojej ofercie posiadają usługę „Weryfikacja kontrahenta”.

W ostatnim czasie zgłasza się do nas co raz więcej firm, zlecając weryfikację kontrahentów.
Otrzymując pełen opis sytuacji finansowej oraz ocenę partnera biznesowego, mają jasny obraz na to czy warto nawiązywać współpracę z danym partnerem lub w przypadku dłużników – czy można jeszcze chwilę poczekać na pieniądze, czy też nadszedł czas na rozwiązanie sprawy w sądzie.
Każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć na pewne pytania, takie jak; co jest dla niego ważniejsze – weryfikacja kontrahenta i ochrona własnej firmy czy też obdarzanie zaufaniem wszystkich i późniejsze ryzyko z tym związane?


Dodano: 1 grudnia 2014r.
Tagi: dług, dłużnik, vindico, wierzytelność, zaufanie,

Porozmawiaj
z konsultantem
i wybierz odpowiednią ofertę

Szybki kontakt
System DEBITUM
Portal E-SYNDYK
Portal SYNDYKAUKCJE.PL