× Zaloguj się menu: Start Postępowania Oferta Aktualności Wiedza O nas Kontakt

Jeżeli zastanawiasz się, jak w szybki sposób pozyskać finansowanie działalności gospodarczej, lub w jaki sposób zapobiec zatorom płatniczym – rozwiązaniem jest faktoring.

Co to jest FAKTORING?

Faktoring w ostatnim czasie staje się dość popularnym narzędziem dla przedsiębiorców.
Jest to forma krótkoterminowego finansowania, poprzez nabywanie od przedsiębiorców należności wynikających z umów kupna-sprzedaży, gdzie występuje odroczony termin płatności.

Poprzez faktoring Twoja firma uzyskuje płynność finansową, zwiększa swoją konkurencyjność poprzez wydłużenie terminów płatności dla kontrahentów, zapobiega zatorom płatniczym.

Jak to działa?

Przedsiębiorca dostarcza towar/usługę wraz z fakturą do swojego kontrahenta, następnie fakturę dostawca przesyła do Faktora. Ten wypłaca ok. 80% kwoty faktury w 24 godziny.

Do momentu zapłaty faktury przez odbiorcę, faktura jest monitorowana przez Faktora..

Kontrahent reguluje płatność za fakturę do Faktora, który wypłaca odbiorcy pozostałą należność, pomniejszoną o koszty faktoringu i prowizję.

Jeżeli kontrahent nie ureguluje należności za fakturę, windykacją zajmuje się Faktor.
Warto tutaj zaznaczyć,  że nie każdy może ubiegać się o faktoring.

Należy spełnić kilka kryteriów, a przede wszystkim:

  • mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie RP,
  • dostarczać swoje usługi/produkty do stałej i rozproszonej bazy odbiorców, udzielając im odroczonego terminu płatności,
  • Powinieneś posiadać w swojej ofercie powtarzalny, zestandaryzowany produkt, który nie będzie obarczony ryzykiem częstych reklamacji lub zwrotów.

Jest to kolejne narzędzie w szerokim wachlarzu instrumentów finansowych, które może stać się dylematem nie jednego przedsiębiorcy. Finansowanie działalności gospodarczej przez faktoring jest dobrą alternatywą dla kredytu obrotowego, a jednocześnie stwarza szereg innych możliwości ułatwiających zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.


Dodano: 3 grudnia 2014r.
Tagi: dług, dłużnik, faktoring, finansowanie, vindico, wierzytelność,

Porozmawiaj
z konsultantem
i wybierz odpowiednią ofertę

Szybki kontakt
System DEBITUM
Portal E-SYNDYK
Portal SYNDYKAUKCJE.PL